Меню
Разработки
Разработки  /  Начальные классы  /  Уроки  /  9 класс  /  Сабактын такырыбы: Тустер,Салу куралдары

Сабактын такырыбы: Тустер,Салу куралдары

Шығармашылық жобаны орындау жүйесі(ұйымдастыру, дайындық кезеңі.) - Проблеманы шешу; - Үлгі таңдау. Жасалатын бұйымның үлгі сұлбасын сызу, суретін салу; - Материалдар мен керекті - құрал жабдықтар дайындау; - Жұмыс орнын ұйымдастыру. Техникалық кезең. - Техникалық жұмыстарды орындау; - Еңбек қауіпсіздік ережелерін сақтау,. Қорытындылау кезеңі жүйелеу. - Дайын бұйымды бағалау; - Шикізат шығынын есептеу; - Шығармашылық жобаны қорғау. Шығармашылық жобаға қойылатын негізгі талаптар. - Өзіндік қызығушылығы; - Әлеуметтік - экономикалық жағдайдың сәйкестігі, күрделілігі, - Оқу кабинетінің материалдық техникалық базасына сай болуы; - Өзіндік кәсіптік айқьшдалуы; - Өз мүмкіндігін ескеру;

17.05.2017

Содержимое разработки

Сабақ:

Мектеп: Шаған ЖОББМ

Күні: 18.03.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Құрманғазиева А.Н

Сынып:8 а

Қатысқандар саны:


Қатыспағандар саны:

Сабақтың

тақырыбы:


Мәтінмен жұмыс.

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Барлық оқушылар істей алады:

Оқушыларды компьютерлік графика ұғымымен таныстыра отырып, графиканың түрлері, графикалық редакторларда фигураларды салуды үйрету.

Сабақтың мақсаттары

Барлық оқушылар істей алады:

Оқушыларды компьютерлік графика ұғымымен таныстыра отырып, графиканың түрлері, графикалық редакторларда фигураларды салуды үйрету.


Оқушылардың көпшілігі істей алады:

– Adobe Photoshop программасымен жұмыс жасай алады

Растрлык лық пен растрлықты біледі,айырмашылығын біледі.

Кейбір оқушылар істей алады:

денгейлік тапсырмалар орындауды

Фракталдық тәсілдерін салыстыра алады


Тілдік мақсат

Оқушылар:

Модель дегеніміз не, модельдің түрлері ұғымдары

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Модель ұғымы туралы мәлімет

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер

Талқылауға арналған сұрақтар:

Растрлык графика және Векторлық графика.

Сіз неліктен ... екенін айта аласыз ба?

Растрлық графика жіктелуі жолдарын

Тыңдалым мен оқылым бойынша ұсыныстар:

Компьютерлік графика түрлерін видеоролик арқылы тындау.

Жетістік критерийлері:


Алдыңғы оқу

Аймақтармен ерекшелеу, ерекшелеген аймақтармен жұмыс.Қабаттар.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

І. Ұйымдастыру
- амандасу / өзге ұлт өкілдері – ЖЕСО модулі
- Оқушыларды педагогикалық психологиялық тұрғыдан сабаққа дайындау

ІІ. Үй тапсырмасын тексеру Ребус, сөзжұмбақ
Растрлық графика тақырыбына ребус немесе сөзжұмбақ жасаған жұмыстарын ортаға шығып қорғайды. /ТжДБО модулі/


Өткен тақырып бойынша сұрақтар: (5 мин)

  1. Компьютерлік графика дегеніміз не?

  2. Қазіргі компьютерлік графика қолданылу әдісі бойынша қандай негізгі салаларға бөлінеді?

  3. Компьютерлік графика нешеге бөлінеді?

  4. Растрлық графика дегеніміз не?

  5. Векторлық графика дегеніміз не?

  6. Фракталдық графика қалай түсінесіңдер?

Оқушылар сұрақтарға жауап бергеннен кейін, оқушылар топтарға бөлінеді. Топтарға бөліну әдісі векторлық және растрлық суреттер бойынша жүзеге асады

Ресурстар


Bilimland.kz












Басы














1мин

5мин

























Ортасы


5мин

15 мин





5мин



















Photoshop графикалық редакторінде Layer мәзірі және Layer палитрасы арқылы жүзеге асады.
компьютерлік графиканың түрлері және негiзгi ұғымдары;
•объекттің облыстарының ерекшелеу аспаптары
•тарих палитрасы, артқа адымдау, жою, резеңке, дақпырт палитра редактор аспаптары;
•суреттiң өлшемi және кенептiң өлшемі, кенептiң бұрылысы;
•*psd *. pdd *. gif *. jpg суреттердiң файлдарының қалыптары;
•қабат - қосу/өшіру, белсендi, көшiрмесiн алу, редакциялау; орын ауыстыру, аты;
•масканың быстрой/обычной тәртiбі;
•боз, RGB, CMYK суретпен жұмыс тәртiптерi;
•суреттi өрнектеу.
Топтар төмендегі бағыттар бойынша тапсырманы орындайды.

  1. Adobe Photoshop программасын ашу жолдары

  2. Adobe Photoshop программасынан шығу жолдары

  3. Adobe Photoshop терезесінде жаңа құжат құру жолдары

  4. Құжатты сақтау жолдары

  5. Түстер моделін өзгерту жолдары

  6. Бейненің масштабын өзгерту жолдары

  7. Құжатты ашу жолдары









Соңы



7 мин







3-мин





Тест жұмысы аркылы білімдерін бекіту.

Білдім, білемін, білгім келеді



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жопарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыстар, қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері, АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

.




Рефлексия

Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.

- Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

- Бүгін оқушылар не білді?

- Сыныптағы ахуал қандай болды?

- Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

- Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

- Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)?


1.


2.


Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?







-75%
Курсы повышения квалификации

Организация и сопровождение олимпиадной деятельности учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Сабактын такырыбы: Тустер,Салу куралдары (118.52 KB)
