Меню
Разработки
Разработки  /  Внеурочка  /  Проверочные работы  /  6 класс  /  Самопідготовка-квест з використанням інтерактивних технологій для учнів 6 класу

Самопідготовка-квест з використанням інтерактивних технологій для учнів 6 класу

Мета:

- закріплення знань, формування умінь і навичок через виконання домашнього завдання,

- вироблення раціональних методів і прийомів організації праці за допомогою гри (квесту);

- розширення кругозору, словникового запасу (через вживання додаткової інформації);

- навчання навичкам, вмінням самостійної роботи з книгою, довідковою літературою;

14.09.2017

Содержимое разработки

САМОПІДГОТОВКА З ВИКОРИСТАННЯМ ІНТЕРАКТИВНИХ ТЕХНОЛОГІЙ



Самопідготовка з викоривтанням інтерактивних технологій







Самопідготовка з викоривтанням інтерактивних технологій

Самопідготовка-квест.

Святогірська зсші № 12



Мета:

- закріплення знань, формування умінь і навичок через виконання домашнього завдання,

- вироблення раціональних методів і прийомів організації праці за допомогою гри (квесту);

- розширення кругозору, словникового запасу (через вживання додаткової інформації);

- навчання навичкам, вмінням самостійної роботи з книгою, довідковою літературою;


Обладнання: мультимедія, пляшка з листом, підказки на аркушах, повітряна кулька, лото, невеличкий глобус, скриня з солодащами, магніти, смайли, намальовані вагони потягу на аркуші.

Хід заняття


Вихователь: Добрий день, друзі! Вас цікавлять далекі країни? (відповіді дітей). Запрошую здійснити захоплюючу пригоду на пошук скарбів в « Країну вивчених уроків» Багато років тому я закрила скарби в піратському скриню, яка з часом загубилаcя. Моєму відчаю немає меж, але у мене залишилися карта, з допомогою якої є можливість відшукати скарб. Допоможете мені? (Відповіді дітей).

- Ми зараз з вами будемо поступово рухатися до « Країни вивчених уроків», яка складається із завдань. І тільки тоді, коли ви виконаєте всі мої завдання, то зможете знайти скарби. Ви готові? Всі на борт! Помічник здати рапорт!

А яким транспортом ми будемо мандрувати, ви дізнаєтесь, якщо правильно підрахуєте

.


СОН+ МЕ+ КІТ+РО- КІ-СО-Н=




-Так, це метро. Як працює метро?

-І ми повинні працювати ЧІТКО, ШВИДКО, БЕЗДОГАННО.

  • Девізом нашої самопідготовки візьмемо слова Й. Гете

Мало знати,

потрібно й використовувати.

Мало бажати,

потрібно й робити.

А допомагати мені сьогодні будуть мої помічники юнги Марійко та Данилко. І якщо у вас теж з’являться питання по завданню, можете сміливо звертатися до них за допомогою. (Помічники одягнені, як пірати ).

Щоб виконати наступне завдання треба відгадати загадку:

«Його не бачиш, а помацати можна» (скло). Діти знаходять першу підказку на скляній дверці шафи.



З

К

М

В

И

О

Й

О

3

4

1

6

7

2

8

5


Р

Т

У

М

Ш

4

2

3

5

1







«Мозковий штурм»

1. Короткі штани (шорти)

2. Яка річка найстрашніша? (Річка Тигр)

3. Чи може страус назвати себе птахом? (Ні, тому що він не вміє говорити)

4. Що стоїть між вікном і дверима? (Буква "і")

5. Що можна приготувати, але не можна з'їсти? (Уроки)

6. Що стане з зеленим м'ячиком, якщо він впаде в Жовте море? (Він намокне)

7. Якою рукою краще розмішувати чай? (Чай краще розмішувати ложкою)

8. На яке питання не можна відповісти "так"? (Ви спите?)

9. Чоловік вів велику вантажівку. Фари не горіли, місяця теж не було, ліхтарі вздовж дороги не світили. Жінка стала переходити дорогу перед машиною, але водій її не зупинив. Як йому вдалося розгледіти її? (Був день)

10. На яке дерево сідає ворона під час дощу? (На мокре)

11. З якого посуду не можна нічого з'їсти? (З порожній)

12. Що можна побачити із заплющеними очима? (Сон)

13. За чим ми їмо? (За столом)

14. Коли машина їде, яке колесо у неї не крутиться? (Запасне)

15. По чому, коли хочеться спати, йдеш на ліжко? (По підлозі)

Саме на підлозі діти знайдуть карту з наступним завданням.

Узагальнення і систематизація знань.

Станція «Стартова»

  • Перед нами карта карта , але частина карти розсипалась. (слайд 4)

Щоб зібрати цю частку карти, необхідно відповісти

на питання. Увага на екран! (слайд 5)

  • Що таке прикметник?

  • Як змінюється прикметник?

  • Що виражає прикметник?

  • На які питання відповідає?

  • Яким членом речення являється?

  • Як пишеться «не » з прикметниками?

Не з прикметниками пишеться разом:

  1. Якщо прикметник не вживається без не;

  2. Якщо до прикметника з не можна дiбрати синонiм без НЕ;

Не з прикметниками пишеться окремо:

  1. Якщо є протиставляення чи заперечення у реченнi: не великий, а маленький

  2. Якщо прикметники мають пояснювальнi слова з нiдалекоаж нiякзовсiм:
    зовсiм не приємний, нiкому не вiдомий.

  3. Якщо не стосується присудка: Це завдання не (є) складне.













Після того як діти зібрали частку карти, на зворотньому боці вони прочитали наступну підказку:




«Під час літнього пікніка чотири подружні пари випили

32 пляшки лимонаду. Дружини випили:

Жанна - 1 пляшку, Жаклін - 2 пляшки,

Колета - 3 пляшки й Анета - 4 пляшки. Чоловіки не

поступилися дружинам: месьє Пон випив стільки ж, скільки його

дружина, месьє Дюбуа - удвічі більше своєї дружини,

месьє Пейзан - утроє й месьє Фонтен - учетверо більше своїх дружин.
     З чого пили лимонад мадам Пон, Дюбуа, Пейзан і Фонтен?».












Тому наступне завдання вони знайшли в пляшці, в якій був лист від старого пірата Флінта, який ділився своїми спогадами. Цю розповідь учні повинні були прослухати та на слух записати прикметники, які вживаються з часткою «не».


Олені спускались у невелику долинку. І враз, несподівано, на них кинулась вовча зграя. Шаленим бігом мчали вовки до оленів. Горіли вовчі очі ненажерливою люттю, і страшно клацали зуби.

Щосили кинулися тікати олені. Та вовки були не далеко, а близько. Незграбні телята не встигали за старими. Самиці припиняли біг, щоб їх боронити.

Найпрудкіший і найклятіший вовк погнався за красивим струнким оленем. Це був ненажерний вовк-водій. Він водив усю вовчу зграю. Ні один олень ніколи не втікав од цього вовка. Але на цей раз його спіткала невдача. Молодий неослабний олень мчав, наче вітер.



За останнім словом в тексті діти здогадуються, що наступне завдання буде у конверті, який приклеплений до вікна.







Якщо слухав ти уважно на заняттях

нову тему,

то з наступним ти завданням,

впораєшся за мить!









Розподілити прикметники за колонками таблиці відповідно до правил правопису. (слайд 6)

Без частки не не вживається

Можна дібрати синонім без частки не

Є протиставлення

 

 

 

 

Варіант

Не/безпечний; не/бідний; не/бувалий; не/вблаганний; не/вгамований; не/вдалий; не/вдачливий; не/великий, а малий; не/врожайний; не/втішний; не/веселий, а сумний; не/гайний; не/гарячий, а холодний; не/дбалий.

Перевірка знань (слайд 7)



Вихователь:  А наступне завдання ви зможете знайти, погравши зі мною в гру «Гарячо – прохолодно ».

Діти знаходять наступний конверт під партою, якогось з учнів:









«Ось настав той час нарешті, де покажеш ти свої знання, мій друже.

Потрудися ти на славу та про правила згадай.

Після цього на відмінно зроби

вправу самостійно. Але вправа не проста, тому будь мій друже пильним,

щоб не трапилось біди. Будь уважним, не нароби помилки!
































Виконання домашнього завдання з української мови.(слайд 8)

- розбір письмового завдання;

- контроль над самостійним виконанням завдання;

- організація роботи консультанта;

- перевірка зошитів в парах;

- фронтальна перевірка зошитів;

- перевірка знань за допомогою тесту.

 

Виконання тестових завдань для взаємоперевірки

Подумати й вибрати правильні варіанти відповідей (слайд 9)

1. У прикметників частка не пишеться окремо, якщо:
а) без частки не слово не вживається;
б) є протиставлення;
в) прикметник виступає в ролі присудка;
г) слово можна замінити синонімом без частки не.

2. У якому реченні частка не з прикметником пишеться разом? (слайд 10)
а) Щастя Грицькове було не/велике.
б) Аж тепер тільки почув він своє горе, і не/щаслива пригода стала ясно перед очима.
в) Коли ніч стемніла, долина наповнилась не/звичними голосами.
г) На уроках я став не/уважний.

3. У якому слові частка не входить до складу префікса недо-? (слайд 11)
а) Недоступний;
б) недобросовісний;
в) недотепний;
г) недомовний.

4. Назвати слово, в якому частка не входить до складу кореня. (слайд 12)
а) Нещадний;
б) неуспішний;
в) нетутешній;
г) нечемний.

5. Визначити, в якому ряді слів прикметники з часткою не пишуться окремо. (слайд 13)
а) Не/полярний, не/постійний, не/правдивий;
б) не/порядний, не/озорий, не/однаковий;
в) не/старий, а молодий; не/радий, а сумний; вітер не/помірний;
г) не/правильний, не/обхідний, не/міцний.

Варіанти правильних відповідей: 1) б, в. 2) б, в. 3) г. 4) а. 5) б. 6) в. (слайд 14)

Самоперевірка (слайд 15)


Полічи свої помилки 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Постав собі оцінку 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0


На дошці буде намальований потяг з вагонами, куди діти повинні будуть наклеювати смайлики.

Картка для перевірки на екрані і в конверті.

- А тепер свій смайлик поселіть у певний вагончик нашого потягу:

І – 10 балів, ІІ – 9, 8, 7 балів, ІІІ -6,5,4 бали, ІV – 3, 2,1 бали.


«Посвята в пірати» (Фіз.хвилинка)
Піратом неможливо стати, ним потрібно народитися. Зараз подивимося, тече у ваших венах кров справжніх морських вовків!
- Слухай мою команду!
- Шикуйсь! Струнко!;
- Ліво руля! - (крок вліво);
- Право руля!- (крок вправо);
- Ніс!- (крок вперед);
- Корми!- (крок назад);
- Підняти вітрила!- (пірати стоять на місці, піднімають руки вгору);
- Драїти палубу!- (зображують миття палуби);
- Гарматне ядро! - (всі присідають навпочіпки, закривають голову руками).

- Адмірал на борту! - Всі завмирають, встають по стійці «струнко» і віддають честь.
 Команди успішно пройшли навчання, тепер ви не юнги, а справжні сучасні пірати.




Вихователь: А що ми будемо робити далі, ви дізнаєтесь відгадавши загадку.

М'який, а не пух, зелений, а не трава. (Мох)

Так, дійсно це мох. І Саме про мох ми з вами більше дізнаємось виконавши домашнє завдання з біології. Перед початком виконання домашнього завдання, вихователь зачитує інформацію, що таке мохи.


Домашнє завдання з біології: (слайд 16)

Будова моха β 42, відповідати на питання1-3 с.159; проект «Використання мохів» перегляд відео

- естафетне читання параграфу;

- перегляд відео про розмноження зозулиного мха; (слайд 17)

- вибіркове опитування знань;

- презентація невеличких докладів. (слайд 18,19,20)

- робота біля дошки (гра «Біологічне лото»);

- робота в парах (заповнення аркушу завдань «Втрачена інформація»)



Вихователь: А у нас діти нове завдання. А яке? Ви здогадаєтесь, коли відгадаєте загадку.

Круглий, гладкий, як кавун ...

Колір - будь-який, на різний смак.

Коль відпустиш з повідця,

Улетить за хмарки.

(Повітряна кулька).

Діти знаходять повітряну кульку, після чого один із бажаючих учнів її лопає. Звідти випадає наступний ключ, для виконання наступного завдання.





Один гість прийшов до вас, в нього щось є для вас.

Подивіться ви уважно і знайдіть одну людину,

котра схожа на високу, кучеряву, стильну жінку.

Всі впізнали ви її?








Наступне завдання діти знаходять у одного з гостей, який передає конверт із завданням для гри «Біологічне лото»

Перевірка якості засвоєння базових термінів і понять

Гра « Біологічне лото» (слайд 21)

На дошці прикріплюються лото картинки, які відповідають базовим термінам і поняттям. Учні повинні до вказаних термінів підібрати відповідні лото картинки.

1. Маршанція мінлива

2. Ризоїди – ниткоподібні вирости гаметофіту, що виконують функції кореня.

3. Сфагнум болотний, або білий мох.

4. Споронгій – коробочка, де утворюються спори.

5. Політрих звичайний, або зозулин льон.

6. Чоловіча рослина зозулиного льону

7. Жіноча рослина зозулиного льону.

ЛОТОКАРТКИ











За вірно виконане завдання, діти отримують ключ від сундука, де сховані скарби.

Но діти ще не знайшли сундука, тому один з юнг питає вихователя:

«О, наш капітан, дайте нам ще одну підказку, де знайти сундук.»

Вихователь: Я вам дам останні координати знаходження скарбів, але ви повинні зробити ще одне завдання. І якщо ви його виконаєте вірно, я вам допоможу.

Але для того, щоб ви краще виконали завдання, я вам пропоную подивитись одне відео. («Як використовують мох») (слайд 22)

Заповнення аркушу завдань «Втрачена інформація». (робота в парах) (слайд 23)

Учні повинні вставити пропущені терміни згідно змісту речення.

1. Відмерлі частини сфагнуму виробляють ……. Торф….

2. Всмоктування води і прикріплення до субстрату здійснюють …ризоїди….. .

4. Органи статевого розмноження - …антеридії……...… , ……архегонії.……… .

5. Спорофіт мохоподібних називається …спорогон……….….. , складається з ………стопи……. , ……ніжки….…. і …коробочки………. .

7. Розмноження відбувається за допомогою …спорів……... .

8. Листки сфагнуму утворені клітинами двох типів: ….зелені…та …живі…, інші ….мертві…та…безбарвні… .

9. Вивчає мохи наука ….бріологія….

Перевірка правильності виконання завдання (слайд 24)


Самоперевірка (слайд 25)


Полічи свої помилки 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Постав собі оцінку 10 9 8 7 6 5 4 3 2 1 0


Картка для перевірки на екрані і в конверті.

- А тепер свій смайлик поселіть у певний вагончик нашого потягу:

І – 10 балів, ІІ – 9, 8, 7 балів, ІІІ -6,5,4 бали, ІV – 3, 2,1 бали.



Після останнього завдання діти отримують пазл, склавши який, діти розуміють, де знаходяться скарби. (в сусідній кімнаті).



Вправа на розслаблення «Повітряна куля» ( слайд 26)

Закрийте очі. Уявіть, що у вас в руках повітряна кулька. Відчуйте його пружну поверхню. Куля продовжує роздуватися, ви насилу утримуєте його, тому що він рветься у височінь. Ваші пальці напружені. Ви з останніх сил утримуєте його. Уявіть, що ця куля - ваші проблеми і невдачі. Відпустіть його - нехай летить. Покладіть руки на коліна. Зробіть глибокий вдих і видих. А тепер потягніться всім тілом і відкрийте очі.



Рефлексія. Вправа «Чарівний глобус». (слайд 27)

  • Передавайте глобус один одному і скажіть: що для вас цікавого було на самопідготовці, що ви запам’ятали, чого навчилися, з чим виникли труднощі.



Дякую за увагу (СЛАЙД 28)




ДОДАТКИ:


1. Ознайомлення з різноманітність та поширення мохів.

На Землі налічується близько 35 тис. видів мохів, з них в Україні - близько 800. Поширені вони повсюди де є волога. Мохи – це невисокі, переважно багаторічні рослини, які за своєю організацією близькі до водоростей: вони не мають провідних тканин і коренів. Для існування на суходолі в них є багато пристосувань. Вони можуть вбирати вологу всією поверхнею тіла, здійснювати фотосинтез за будь-яких умов освітлення, висихати, залишаючись при цьому живими, мають механічні тканини та деякі органи. Серед Мохоподібних є таломні пластинчасті(маршанція мінлива, лат. Marchantia polymorpha) та листостеблові (зозулин льон, лат. Polytrichum commune; торфові мохи, лат Sphagnidae тощо) рослини. Вивчає мохи наука бріологія.


1. Маршанція мінлива

(Marchantia polymorpha)

ЇЇ можна зустріти там, де затінок і ніколи не буває сухо. Вона має пластинчасту слань темно – зеленого кольору до 10 см завдовжки. На поверхні талому можна побачити вирости підставки, призначені для статевого розмноження, і виводкові кошики для вегетативного розмноження.


2. Політрих звичайний, або зозулин льон.

(Polytrichum commune)

Багаторічна листостеблова рослина, яка живе у вогких місцях. Гаметофіт має нерозгалужене, прямостояче стебло до 40 см заввишки, що густо вкрите дрібними зеленими листками. У нижній частині рослин є багатоклітинні ризоїди. Це дводомна рослина: верхівки одних рослин несуть антеридії з розеткою червонуватих листків, а інші – зелені архегонії. Спорофіт складається зі стопи, ніжки та коробочки зверху вкритої ковпачком, що за формою нагадує зозулю. Коробочка має зубчики по краю, що є пристосуванням для розсіювання спор.

3. Сфагнум болотний, або білий мох.

(Sphagnum palustre)

Цей мох поширений на болотах та дуже зволожених місцях. Стебло розгалужене, прямостояче, до 50 см заввишки. Листки не мають жилок і складаються з двох типів клітин: дрібних живих зелених (фотосинтезуючих) і великих мертвих безбарвних (водоносних). Ці клітини здатні накопичувати і утримувати таку кількість води, яка в 30-40 разів перевищує масу самого моху. Ризоїди в них у дорослому віці відсутні. Сфагнум – однодомна рослина. Антеридії розвиваються в пазухах листків на бічних гілочках, архегонії – на верхівці. Ці мохи наростають верхівкою, а нижня частина стебла поступово відмирає. Клітини цих мохів виділяють кислоти, що вбивають мікроорганізми, які розкладають органічні рештки. Накопичуючись, відмерлі рештки утворюють торф.















 




-75%
Курсы повышения квалификации

Технологии развития волонтёрской (добровольческой) деятельности в образовательной организации

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Самопідготовка-квест з використанням інтерактивних технологій для учнів 6 класу (2.5 MB)
