Меню
Разработки
Разработки  /  География  /  Разное  /  10 класс  /  Материал на тему "Тиждень географії"

Материал на тему "Тиждень географії"

Материал на украинском языке. В разработке содержится описание внеклассных мероприятий недели географии. Мета: виявлення рівня організації навчальної роботи з предмета, пропагування географічних знань серед учнів, демонстрація досягнень учнів з предмета, підвищення якості знань з предмета.
17.08.2015

Описание разработки

Материал на украинском языке. 

Анотація.

Географічна наука має величезний потенціал для формування самосвідомості, світогляду учнів. Саме вона здатна створити умови для надання учням картини світу як цілісної системи. Географічні знання є базою для формування географічного мислення, культури, для різноманітної практичної діяльності, для творчого зростання учня.

Дієвою формою організації інтелектуального дозвілля учнів є тиждень географії - комплексний навчально-виховний захід, який має мету:

- виявлення рівня організації навчальної роботи з предмета;

- пропагування географічних знань серед учнів;

- демонстрація досягнень учнів з предмета;

- залучення до процесу навчання учнів з низькою або відсутньою мотивацією до навчання;

- підвищення якості знань з предмета.

Проведення тижня географії відповідє певним принципам:

1. Заходи інформаційного характеру, а також екскурсія, виставка, зустріч сприяють збагаченню знань, умінь, нести потужний розвивальний потенціал.

2. Залучені до участі в тижні географії всі учні, що виявили бажання,

3. Високе інформаційне забезпечення тижня географії полягає в доступності, яскравості інформації для всіх учнів, як про заходи, що будуть проводитись, так і по результатах проведених заходів.

4. Тиждень обов'язково повинен залишити в учнів яскраві позитивні спогади через систему заохочень учасників та переможців різних заходів тижня.

Завдання тижня - викликати інтерес до науки географії, формувати пізнавальні здібності, сприяти творчому розвитку особистості, вчити застосовувати свої знання, відстоювати свою точку зору.

План роботи тижня.

1-й день.

1. Конкурс на найкращу стінгазету «По материкам та країнам світу».

2. Перегляд мультимедійного відео  «По країнам світу»

2-й день.

1. Інтелектуальна гра «Найрозумніший».

2. Екологічна бесіда з учнями на тему: «Вплив промислових підприємств на навколишнє середовище».

3. Захист презентацій на тему: «За тиждень навколо світу».

3-й день.

Відвідування краєзнавчого музею з питання «Географія рідного краю».

4-й день.

1. Зустріч в дитячій центральній бібліотеці з учасниками ліквідації аварії на ЧАЕС, присвячена  - річниці трагедії.

5-й день.

1. Відвідування виставки мавп (з різних країн світу).

2. Підведення підсумку тижня.

Материал на тему Тиждень географії

1-й день.

1. Конкурс на найкращу стінгазету «По материкам та країнам світу».

Учні з різних груп виявили бажання приймати участь в конкурсі на найкращу стінгазету.

Найкращими були визначені газети учнів гр..К 13 19, Насонова В., Мк 13 19, Малої А., Туранської З., Каірського В., Сокур А., Кондратенка О., ОКН 13 19 Баранової Н., В13 19 Коптєва О.

Учні гр..МК 13 19, К 13 19 учень гр..К13 19, Насонов В.

«По материкам та країнам світу».

Викладач (коротка інформація про материки та країни світу).

Материки, застар. цілеччини або континенти(від лат. continens terra, родовий відмінокcontinentis, що означає неперервна земля) — найбільші масиви суші Землі, більша частина поверхні яких виступає над рівнем моря, апериферійна частина лежить під водою. Материки разом з островами займають 29% суходолу, 149 млн км².

Більша частина материків розташована в північній півкулі, де вони займають понад 100 млн км², майже 67% площі поверхні всього суходолу і 39% площі поверхні півкулі.

Більша частина океанів розташована в південній півкулі, де вони займають майже 68% площі поверхні всього суходолу і 80% площі поверхні півкулі.

Материки і океани за своїм положенням по суті антиподні — суходолу на зворотному боці земної кулі майже завжди відповідає поверхня океану.

Усі материки та частини світу, крім Антарктиди, групуються попарно — Північна і Південна Америка; Європа і Африка; Азія та Австралія.

Материкам властива трикутна форма.

Краї́на — це територія з визначеними кордонами і населенням, що являє собою єдине ціле з точки зору історії, культури, нації та в політико-географічному відношенні може бути незалежною або залежною. Країна не завжди є державою, наприклад Україна в 1900 р. була країною українців, але поділеною між Російською та Австро-Угорською імперіями.

Скільки країн у світі?

На початок 2009 року на політичній карті світу нараховується 193 незалежні держави. Вони є повноцінними суб’єктами міжнародного права. Але скільки ж країн у світі? Кількість країн більша за кількість держав. Так як поняття країна ширше за поняття держава. Існують країни, які не визнаються іншими державами як незалежні держави (невизнані держави), існують також території з невизначеним статусом та залежні території. Не маючі офіційного статусу держав останні три категорії територій все ж мають статус країн. Нижче наведено перелік незалежних держав з повними їх назвами.

Весь материал - в документе.

-75%
Курсы повышения квалификации

Интерактивные методы в практике школьного образования

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
1000 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Материал на тему "Тиждень географії" (3.08 MB)

Комментарии 0

Чтобы добавить комментарий зарегистрируйтесь или на сайт