Меню
Разработки
Разработки  /  Физика  /  Планирование  /  7 класс  /  Денелердің жүзу шарттары.

Денелердің жүзу шарттары.

7-сынып физика Денелердің жүзу шарттары тақырыбына жасалған. сабақ тікелей эфир түрінде жүргізілді.

17.03.2018

Содержимое разработки

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: №116

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні : Баймаханова Г

Сынып: 7-класс

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:


Сабақ тақырыбы

Денелердің жүзу шарттары.


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

сұйықтар мен газдардағы кері итеруші күштің табиғатын түсіндіру;

есептерді шығару кезінде Архимед заңын пайдалану


сандарды стандарт түрде жазған кезде еселік және үлестік қосымшаларды білу және қолдану:

микро (μ), милли (m), санти (c), деци (d), кило (k) және мега (M);


Сабақ мақсаттары

Сұйықтар мен газдардың ішінде кері итеруші күштің болатынын білу, оның табиғатын түсіну;

Архимед заңын білу, Архимед заңын есептер шығаруда қолдана білу;

Денелердің жүзу шартын білу

Жетістік критерийлері

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады: берілген тәжірибелермен

Жұмыс жасайды және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Денелердің жүзу шарттарын ажырата алады.

Оқушылардың көбісі мынаны орындай алады: Топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды.

Оқушылардың кейбіреуі мынаны орындай алады:

Тақырыптан тыс берілген қосымша тапсырмаларды орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады.

Тілдік мақсаттар


Оқушылар өздерінің түсініктерін көрсететін жаңа сөздерді пайдаланулары керек. Олар терминдерді түсіну және қолдану керек.

Арнайы пәндік лексика мен терминология

Ағылшынша

Қазақша

Орысша

қысым

давление

pressure

Атмосфералық қысым

Атмосферное давление

Atmosphere pressure

дененің салмағы

Вес тела

Body weight

Табан ауданы

Площадь основания

area of the basis

Артады

увеличивается

increases

кемиді

уменшается

decreases

мм. сын. бағ

мм. ртут. столба

millimeter of mercury column





Құндылықтарды дарыту





Оқушылар оқу үдерісінде бақылау жүргізуге, топтастыруға, құбылыстарды бір-бірімен байланыстыру мен оларға түсінік беруге үйрету.Ойды, пәндік білім мен дағдыларды құру мен дамытуға ғана емес, сонымен қатар әлеуметтік және жеке бастың маңызды тапсырмалары контексінде ғылыми мәселелерді ойлауға қабылетті ақпараттандырылған және сындарлы ойлай білетін азаматтар тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыстар

Биология, математика,ағылшын тілімен байланыста

АКТ қолдану дағдылары

Оқушылар АКТқолдану дағдыларын дамытады.

Бастапқы білім



Қысым.Архимед күші.

Сабақ барысы

Сабақ

кезең-дері.

Сабақтағы жопарланған іс-әрекет



Ресурстар

Сабақ-

тың басы

5-минут








Сабақ-

тың ортасы

30-минут
































































Сабақ-тың соңы.

5-минут















Ұйымдастыру кезеңі: Teacher:What date is it today?

What day is it today?

Who is on duty today?

Who is absent ?

Оқушыларды топқа бөлу. Топ Ұшу шары,кеме,сүңгуір қайықтардың суреттерін таңдайды,сұрақтарға жауап береді.Әрі үй тапсырмасы сұралады,әрі топқа бөлінеді.



Мұғалім Біз бүгін тікелей эфирдеміз.”Тәжірибе алаңы” атты бағдарламаға қош келдіңіздер.Бағдарлама жүргізушісі Мен Баймаханова Г және 7Б сынып оқушылары.

Құрметті қатысушылар суда қандай денелер жүзеді және қандай денелер батады екендігін күнделікті бақылау арқылы жақсы білеміз.сүйыққа немесе газға батырылған денеге қандай күштер әсер етеді?

Неліктен деген сұрақ туады.Неліктен денелер сұйықта жүзеді?

Біз бүгін табиғаттың тағы бір құпиясын шешуге жиналып отырмыз.

Олай болса,бүгінгі бағдарлама тақырыбы:Денелердің жүзу шарттары.

1-топ

Тәжірибе 1.екі стакан су, тұз,картошка бөлігі берілген.Осы денелерді пайдалана отырып,дене бір сұйықта батса,екінші сұйықта жүзе алатындығын дәлелдеу

Қорытынды:тұшшы суда картошке батады,ал тұзды суда жүзеді.Олай болса, денелердің жүзу шарты денемен сұйықтың тығыздықтарына байланысты.

2-топ.

Тәжірибе 2.Пипетканың көмегімен бірнеше тамшы май алып,оны стакандағы суға 3–4 см тереңдікке енгізіп,бақыла не байқадың.?

Қорытынды жаса.

3-топ.

Тәжірибе 3.Ыдыстағы су, ермексаз.

Ермексаз суға батады. Ал қайықша жасап салса, жүзіп жүреді .Неге?

Қорытынды жаса.

Оқушылар тәжірибелер жасау арқылы өздері қорытындыға келеді.

Видео-ролик.


Оқушылар өзін-өзі бағалау.Бас бармақ

Бізге көрермен қоңырау шалып жатыр екен.Тыңдап тұрмыз.Сіз тікелей эфирдеміз. Алдымен өзіңізді таныстырып өтсеңіз.

КӨРЕРМЕН СҰРАУЫ.резеңкеге картошка байлап резеңкенің ұзындығын сызғышпен өлшейміз.енді оны суға салып, ұзындығын өлшесек ұзындық кемігенін байқадық. Неліктен?

Сергіту сәті . «Three-ап» ойыны

Қатысушылар дөңгелене тұрып, кезекпен

бірден 3-ке дейін ағылшынша санайды. Үш санын айтатын адам «Үш» деудің орнына ағылшынша айтуы керек.Өрмекшінің торы әдісі пайдаланылды.


Жұптық жұмыс.Жұпқа бөлу. жүзетіндер мен бататындар.

Карточкамен жұмыс.жұптар бір-бірін тексереді.

Топтық жұмыс.Көрермен тапсырмасы. Қара жәшік ішіндегі тапсырма.

Топтарға есептер қара жәшікке салынған көрермен тапсырмасы түрінде берілді.


Жеке жұмыс.Қалыптастырушы бағалау.



Рефлексия. Сабақта жұмыс жасадым белсенді/енжар

Жасаған жұмысыма қанағаттанам /қанағаттанбаймын

Жаңа тақырып түсінікті /түсініксіз


Үйге тапсырма.Денелердің жүзу шарттары.

Тәжірибелер жинастыру.















слайд























Екі стакан

Су,тұз,кар-

Тошка









Шприц,майстакандағы

Су.







Ермексаз







Видео











Видео қоңырау







Таратпа



















Қара жәшік

тапсырмалары

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы



Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін.

Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады

Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз

Оқушылардың эксперименттік жұмыс жүргізу дағдылары бағаланды.Жұмыс жоспарын жасады.



Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері.

Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары





















-80%
Курсы повышения квалификации

Исследовательская деятельность учащихся

Продолжительность 72 часа
Документ: Удостоверение о повышении квалификации
4000 руб.
800 руб.
Подробнее
Скачать разработку
Сохранить у себя:
Денелердің жүзу шарттары. (23.1 KB)
